Je dentálna hygiena dôležitá ?

🐶🦷 📣 Poďme sa porozprávať o dentálnej hygiene pre vašich chlpatých maznákov! 🐾

🦷 Dentálna hygiena: Je potrebná? 🦷

Dentálna hygiena zohráva kľúčovú úlohu v celkovej pohode vášho psíka/mačičky. Tu je dôvod:

1️⃣ Predchádzajte zubným ochoreniam: Rovnako ako ľudia, aj psy môžu mať problémy so zubami, ako je plak, zubný kameň a ochorenie ďasien. Pravidelná starostlivosť o zuby môže pomôcť predchádzať týmto problémom, podporovať svieži dych a zdravý úsmev!

2️⃣ Orálne zdravie = Všeobecné zdravie: Vedeli ste, že zlá dentálna hygiena u psov môže viesť k vážnym zdravotným problémom? Zubné problémy môžu ovplyvniť životne dôležité orgány, ako je srdce, pečeň a obličky. Tým, že udržiavate zuby čisté, podporujete ich celkové zdravie!

3️⃣ Včasné zistenie: Pravidelné zubné prehliadky môžu včas zachytiť potenciálne problémy so zubami. Váš veterinárny lekár môže identifikovať akékoľvek problémy so zubami a poskytnúť potrebné liečby alebo zásahy skôr, ako sa stanú závažnejšími.


📅 Kedy si rezervovať termín u svojho veterinára? 📅

Teraz, keď už viete, že dentálna hygiena je životne dôležitá, tu je niekoľko znakov, že je čas naplánovať si návštevu u zubára pre svojho milovaného psíka:

🔹 Zlý dych: Pretrvávajúci zápach z úst, dokonca aj po čistení zubov, môže naznačovať problémy so zubami.

🔹 Nadmerné slintanie: Ak si všimnete, že váš pes slintá viac ako zvyčajne, môže to byť spôsobené zubnými problémami.

🔹 Strata chuti do jedla: Bolesť zubov môže sťažiť žuvanie, čo vedie k zníženiu chuti do jedla.

🔹 Krvácanie alebo opuchnuté ďasná: Pravidelne kontrolujte ďasná svojho psa. Akékoľvek príznaky krvácania, začervenania alebo opuchu vyžadujú pozornosť.

🔹Tvorba zubného kameňa

🔹 Zmeny v správaní: Bolesť zubov môže spôsobiť podráždenosť alebo zmeny v správaní vášho psa.


📞 Pamätajte, že pravidelné zubné prehliadky sú kľúčom k udržaniu zdravia ústnej dutiny vášho psa. Zavolajte nám ešte dnes a dohodnite si stretnutie na našej veterinárnej klinike. Úsmev vášho miláčika sa vám poďakuje! 😁🐾